+48 25 683 53 78   |   +48 660 706 182 info@wilsad.pl

O NAS

WIL-SAD stworzony został przez grupę sadowników, którzy połączyli swój potencjał, doświadczenia i pasje, oferując owoce
o niepowtarzalnym smaku, aromacie i wyglądzie.

Nasze gospodarstwa sadownicze położone są w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły, w malowniczym rejonie gminy Wilga (południowa część woj. mazowieckiego). Obecność sąsiadującej rzeki sprawia, że korzystamy z jej dobrodziejstw, uprawiając nasze jabłka na jednych z najbardziej urodzajnych ziem Mazowsza. Naturalne walory Niziny Mazowieckiej gwarantują naszym uprawom wzrost w wybitnie sprzyjających warunkach.

powstanie firmy

upraw sadowniczych

sprzedawanych rocznie owoców

Jak działamy

Uprawa i zbiory

W naszej branży początkiem sukcesu jest wyprodukowanie najwyższej jakości owoców, gdyż nawet najnowocześniejsze technologie nie poprawią jakości jabłek po zbiorze. Dlatego też, wszyscy sadownicy zrzeszeni w naszej grupie korzystają z profesjonalnego doradztwa sadowniczego w zakresie technik zakładania i prowadzenia sadów oraz stosowania środków ochrony roślin, tak aby nasze owoce były nie tylko smaczne, ale i bezpieczne.

Przechowywanie

Firma Wil-Sad koncentruje się na przechowywaniu owoców najwyższej jakości, tzn. o odpowiedniej średnicy, z określoną powierzchnią rumieńca, z odpowiednimi parametrami wewnętrznymi oraz bez uszkodzeń, a długość okresu przechowywania uzależnia od odmiany i stopnia dojrzałości owoców.

Sortowanie

W trosce o klienta zainwestowaliśmy w nowoczesną technologię sortowniczą, zapewniającą przygotowanie produktu o najwyższej jakości. Świadczy o tym fakt, iż w wyposażeniu firmy posiadamy w pełni zautomatyzowaną, nowoczesną linię sortowniczą
o wydajności do 12 ton owoców na godzinę. Sortowanie jabłek odbywa się w sposób bezdotykowy – gwarantują to wodne rozładunki, hydropróżniowa napełniarka oraz system 26 kanałów wodnych, dzięki którym możliwy jest podział jabłek na zadane kategorie.

Pakowanie i wysyłka

Do pakowania jabłek wykorzystujemy 3 nowoczesne linie pakujące, w tym jedną dostosowaną do pakowania owoców w woreczki foliowe. Każda z linii wyposażona jest w system wodnego rozładunku skrzyniopalet oraz zakończona jest automatycznym paletyzatorem. Dodatkowo, każda z linii posiada automat umożliwiający bezdotykową aplikację etykiet (stickerów) na owoce.

W celu zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych owoców, wdrożyliśmy kilka systemów zarządzania jakością.